x

Ev pencere renklendirme metrekare başına maliyeti nedir?

Bölgenin herhangi bir yerinde cam filmi için metrekare başına 5 $ – 8 $ ve işçilik maliyetleri için metrekare başına 6 $ maliyeti. Fiyatı etkileyebilecek faktörler arasında filmin türü, pencerelerin boyutu ve sayısı, pencerelerinize erişim ve eski renk tonunun kaldırılması gerekiyorsa bu makale, cam renklendirme filmlerinin nasıl çalıştığını, mevcut farklı türleri ve projenizin maliyetinin ne olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Ana pencere renklendirme projenizin maliyetini belirleyen bir dizi faktör, özellikle:

Seçtiğiniz film türü

Sahip olduğunuz pencerelerin boyutu ve sayısı

Erişim, örneğin çok katlı bir evde yaşıyorsanız

Eski renk tonunun kaldırılması gerekiyorsa

Önceden kesilmiş pencere renklendirme filmi ve DIY rulolarını kolayca satın alabilirsiniz, ancak muhtemelen kötü sonuçlara sahip olabilirsiniz. Hangi tür filmin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğu konusunda bilgili tavsiyeler için profesyonel bir pencere renklendirme montajcısıyla konuşun ve pürüzsüz bir sonuç elde edin. Bu, özellikle daha büyük cam ve camlar için geçerlidir .

Bölgede ödeme yapmayı bekleyin:

Cam filmi için 50 $ – 60m2 $

İşgücü maliyetleri için metrekare başına 6 $

Çok sayıda küçük cam, tek şekilli cam varsa veya iskele gerekiyorsa, kurulum için daha fazla ödeme yapmayı bekleyin. Bazı filmler, özellikle düşük emisyonlu veya low-e filmler gibi ‘yüksek performanslı’ filmler de daha maliyetlidir.

#hiptip: Kimseyi işe almadan önce en az üç teklif alın, böylece fiyat ve hizmet seviyesini karşılaştırabilirsiniz

Pencere renklendirme türleri

Pencere renklendirme genellikle pencereler için güneş gözlüğü gibi bir şey olarak düşünülür. Geçmişte, bu oldukça doğru bir tanımdı, çünkü çoğu pencere renklendirme güneş ışığını engellemek ya da dışarıdakilerin evinizin veya arabanızın içinde görmesini önlemek için renklendirildi. Bununla birlikte, teknoloji çok yol kat etti ve bugün kendinizi “renkli” bir pencerenin önünde ayakta bulabilir ve bunu bile bilmeyebilirsiniz.

Pencere renklendirmeyi tanımlamanın daha iyi bir yolu, buna “cam filmi” demektir. Cam filmleri, doğrudan pencerelere uygulanabilen özel olarak işlenmiş malzemeden ince tabakalardır. Dikkatle veya profesyonelce uygulandığında, kabarcıklara sahip olmazlar ve zamanla soyulmazlar.

Cam renklendirme filmi çeşitleri

Mevcut bazı cam filmi türleri:

Parlamayı azaltmak için renkli filmler

Sıcaklığı koruyan yansıtıcı filmler

Başkalarının evinizin içinde görünmesini önlemek için buzlu cam filmleri

Renkli veya şeffaf UV koruyucu filmler

Çeşitli stil ve renklerde dekoratif cam filmleri

Daha yüksek yalıtım performansı için düşük emisyon veya low-e filmler

Cam kırılmaya karşı dayanıklı hale getirmek için tasarlanmış güvenlik filmleri

Teklif Alın