x

AVANTAJ SAĞLAMANIZ GEREKEN ISI ENGELLEME CAM FİLMLERİNİN FAYDALARI

Ev sahibi olarak, her zaman evinizi iyileştirmenin yanı sıra yaşam kalitenizi zenginleştirmenin yollarını arıyorsunuz. Orada birçok seçenek var, ancak enerji faturalarınızı kısmak gibi size fayda sağlayacak olanları da tercih etmek mantıklı. Isı engelleyici cam filmleri burada devreye giriyor. Konut cam renklendirme söz konusu olduğunda, bu günlerde bir dizi heyecan verici seçenek var. Çeşitli cam filmi türleri ve bunların size nasıl fayda sağlayabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek iyi bir fikirdir. Hiçbir zaman, bunu evinize ekleyerek tadını çıkarabileceğiniz birçok ödülü yaşayacaksınız.

Avantajlardan Yararlanma

Pencere renklendirme, ihtiyaç duyulan ve birçok fayda ile eşleştirilmiş benzersiz bir yaklaşım sunar. İşte bilmeniz gereken bazı şeyler:

Isı engelleyici cam filmleri, pencerelerinizden gelmeye çalışan ısının % 60’ını engelleyerek yardımcı olabilir. Bu, evinizin nasıl hissettiği ve aylık enerji faturalarınızda önemli bir fark yaratabilir. Pencerelerin yanında oturmaktan zevk alabilmek, gün içinde kaçınmak yerine zaten bir avantaj.

Tabii ki, bir başka büyük fayda, engelsiz görüşünüzü koruyabilmenizdir. Sadece evinizi daha rahat hale getirmek için pencereleri kapalı tutmak ve dış panoramayı kaçırmak utanç verici. Görünümü koruyun ancak ısıyı kaybedin.

Bu aynı zamanda mobilyalarınızın ve döşemelerinizin solmasını veya hasar görmesini önlemek için önemli bir araçtır. UV ışınlarına doğrudan maruz kalma, evinizin iç kısmındaki öğeleri hızla solmaya, çatlamaya ve başka şekilde bozabilir. Isı engelleyici cam filmleriyle buna son verin.

Cam Filmi Para ve Enerji Tasarrufu Sağlar

Profesyonel olarak monte edilen cam filmleri, kurulan filmin türüne bağlı olarak çeşitli avantajlar sunar.

Cam filmi, güncellenen evler için birçok enerji tasarrufu avantajı sunar. Yenileme yapılırken, eski tek bölmeli pencerelerin daha enerji tasarruflu çift veya üç bölmeli pencerelerle değiştirilmesi en önemli husustur. Bununla birlikte, pencere değişimi maliyetli olabilir. Bazı durumlarda, sahibi orijinal pencerelerini koruyarak yapının bütünlüğünü korumak ister.

Tek bölmeli pencere yapısal olarak sağlam olduğu sürece, profesyonel olarak kurulmuş cam filmi eklemek mantıklıdır, çünkü birçok modern pencerenin enerji verimliliğiyle eşleşebilir veya aşabilir. Cam filminin takılması, camın tamamen değiştirilmesinden yüzde 90’a kadar daha ucuza mal olabilir . Cam filmi ultraviyole ışınlarının yüzde 99’unu engelleyebilir ve mobilyaların, örtülerin ve döşemenin solmasını azaltabilir.

Profesyonel olarak monte edilen cam filmleri, kurulan filmin türüne bağlı olarak çeşitli avantajlar sunar. Cam filmi ürünleri, tıpkı pencereler gibi enerji tasarrufu için Ulusal Fenestrasyon Derecelendirme Konseyi tarafından derecelendirilmiştir. Birçok iklim bölgesinde, cam filminin en uygun maliyetli enerji tasarrufu çözümlerinden biri olduğu gösterilmiştir. Standart filmlere yapılan yatırımın geri dönüşü, tam pencere değişikliklerinden çok daha azdır ve bazı yardımcı programlar, cam filmi kullanımı için indirimler sunar.

YIL BOYU KONFOR
Cam filmleri yaz aylarında güneşin sıcaklığını yansıtır, bu da bir evin toplam ısı kazancını azaltmaya yardımcı olur. Uygulanan filme bağlı olarak güneş ısısı kazancını yüzde 84 oranında azaltabilir. Cam filmleri aynı zamanda sıcak noktaların ve diğer düzensiz ısıtmanın önlenmesini sağlar ve böylece eşit düzeyde bir konfor sağlar.

Bazı Low-e cam filmleri, camdan dışarıya geçmesine izin vermek yerine ısıyı eve geri yansıtarak kışın evin sıcaklığının yüzde 55’ini tutar. Kurulduktan sonra, cam filmi evin toplam enerji faturasının yaklaşık yüzde 5 ila 10’u kadar yıl boyunca tasarruf sağlayabilir.

GİZLİLİK FİLMLERİ
Pencerelerin evinizin ruhunun gözleri olduğu söylenir, ancak insanların doğrudan dışarıdan bir eve bakmasına izin verilmesi istenmeyebilir. Cam filmleri gizlilik oluşturmaya yardımcı olabilir . Buzlu gizlilik filmleri yarı saydamdır ve 24 saat gizlilik sağlarken ışığın geçmesine izin verir. Bazı gizlilik filmleri, gündüz mahremiyeti sağlar, çünkü yolcuların dışarıda görmelerine izin verir, ancak diğerlerinin görmesini engeller. Bu tür cam filmi, gölgelerin ve perdelerin rahatsız edici bir şekilde açık veya kapalı görünümü olmadan dışarıdan düzgün bir görünüme sahip bir konut sağlayabilir. .

SAĞLIK YARARLARI
Cam filmleri zararlı ultraviyole ışınlarının yüzde 99’unu engelleyebilir. Herkes dışarıda güneşe maruz kalmanın ve cilt kanseri risklerinin farkındadır, ancak birkaç kişi güneşin zararlı ışınlarının pencerelerden eve akabileceğini ve bir pencerenin yanında oturan ve güneşle doğrudan temas halinde olan kişilerde potansiyel cilt hasarına neden olabileceğini fark eder.

Amerikalılar, milyarlarca insanı yaşlanmayı önleme ve yaşlanmayı tersine çeviren ilaçlara harcamaktadır. Akıllıca ifade, “önleme onsu tedavi etmeye değer”, insanları evlerinde nasıl yaşadıklarını yeniden düşünmeye teşvik edebilir. Neden cildi ve dekoru erken kırışıklıklara, solmaya veya kötüleşmeye neden olabilecek gereksiz UV ışınlarına maruz bırakmalı? Cam filmleri güneşin olumsuz etkilerini önemli ölçüde azaltır ve yolcuların evlerinde daha doğal güneş ışığının tadını çıkarmasına izin verir.

GÜVENLİK AVANTAJLARI
Cam filmi ayrıca, cam kırıldığında cam parçalarından insanlara veya mülklere verilen zararı azaltmaya yardımcı olabilir. Bir pencere kırıldığında, cam filmi parçaların bir arada tutulmasına yardımcı olabilir; Özetle, profesyonel olarak monte edilen cam filmleri, pencere değiştirme maliyetinin bir kısmında aynı enerji tasarruflu faydaların çoğunu elde edebilir.

Teklif Alın